preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Doprava

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

Asolo, topánky s históriou.

TREK NEWS

Asolo, topánky s históriou.

8. október 2018

Od remesla k firme

História značky Asolo siaha až do roku 1946, kedy v malom rodinnom obchode v mestečku Nervesa della Battaglia začala rodina Zanatta vyrábať obuv. Po druhej svetovej vojne sa v Taliansku zmenili ekonomické pomery a ľudia s rastúcimi prijímami začali inklinovať k vyššej kvalite. Práve to využila aj rodina Zanatta a s rastúcou kvalitou začal podnik prekvitať. V 60. a 70. rokoch minulého storočia nadviazala druhá generácia Zanattovcov na prácu svojich rodičov a tak vznikala nová rodinná tradícia.

Medzitým v roku 1975 Giancarlo Tanzi, vynálezca prvých trekových topánok s použitím materiálu Cordura, inovácie ktorá zmenila svet trekovej obuvi, založil značku Asolo. Krátko po tejto udalosti opäť šokoval outdoorový svet. Tento krát to bolo ušitím historicky prvých topánok s Gore-Tex membránou.

Veľká zmena nastala v roku 1998, keď sa rodinného biznisu Zanattovcov chopila už tretia generácia. Anna, Marco a Luca odkúpili od Tanziho značku Asolo, ktorá reprezentovala ich hodnoty a stavala na vysokej kvalite a inováciach. Úmyslom rodiny Zannata po novom pod značkou Asolo bolo, a až do dnes je, hľadať dokonalé splynutie kvality, tradície a výnimočných inovácií.

Úspechy rokov deväťdesiatych

Na týchto základoch rodina vybudovala úspešnú a svetoznámu značku, ktorá je dnes medzi elitou v oblasti outdoorovej obuvi, čo odzrkadluje množstvo úspechov a ocenení. Po roku 2000 došlo ku skvelej kombinácí inovácie a moderného dizajnu, čoho výsledkom bol model topánok FSN 95 GTX, ktorý získal ocenenie "The best shoe of the year in backpacking category“ v Amerike.

Tento úspech bol nasledovaný mnohými ďalšími oceneniami, ako “Editor’s Choice Awards” Amerického magazínu Backpacker, či Rock&Ice award, ktorý získali v roku 2014 model Eiger GV za skvelý pomer hmotnosti a výhrevnosti.

V roku 2015 oslávila značka Asolo 40 rokov tvrdej práce s veľkým úspechom, ako svetový líder v oblasti outdoorovej obuvi. O rok neskôr bola uvedená do siene slávy American Backpacker Magazine, a len pár mesiacov potom aj ako Kauf Tipp Nemeckého outdoorového magazínu.

Cieľom firmy aj do budúcnosti ostáva vysoká kvalite a neustále prinášanie skvelých inovácií. Preto sa neustále drží filozofie produkcie v Európe, kde sú šité všetky topánky. Väčšina ešte stále v Talianskej Nervese. 

Topánky Asolo prichádzajú aj k nám do Treklandu, kde si ich môžeš vyskúšať už dnes! Neváhaj a príď sa pozrieť do niektorej z našich predajní, aby si na jesennú hrebeňovku nemusel ísť bosí. Tu nájdeš kompletnú ponuku Asolo v Treklande.

 

Ohodnoť článok
55 36
Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Bridgedale FUSION TECH

Bridgedale FUSION TECH

Aero, Aerolite, Aerospeed - akčná rada okuliarov Julbo

Aero, Aerolite, Aerospeed - akčná rada okuliarov Julbo

História a filozofia značky Fjällräven

História a filozofia značky Fjällräven

Vybavenie nielen pre dospelých.

Vybavenie nielen pre dospelých.

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:

Ušetríte:
0.00 €