Trekland logo
rada
Pridaj sa k nám
Trekland
NÁKUPNÝ KOŠÍK 0 položky 0 €

Hanwag Tatra Bunion GTX - vykúpenie pre ľudí s Halluxom

Pridal: user admin | datum 8. 4. 2015 | oko 4165

Hanwag Tatra Bunion hallux

Hanwag Tatra Bunion GTX

Častým problémom na chodidle býva postranné odklonenie palca na nohe známeho ako hallux valgus. Hlavnými príčinami tohto problému býva nosenie príliš malých alebo tesných topánok, prípadne vysokých podpätkov. Nie je preto prekvapujúce, že najčastejšie majú problém s halluxom ženyhorolezci.

Výsledkom bývajú často bolestivé otlaky, deformované palce, zápaly a tiež predčasné opotrebovanie chrupaviek. Problémy pretrvávajú aj počas nosenia „normálnych“ topánok. Jedným z riešení sú rozšírené topánky, ktoré poskytujú viac miesta a úľavu pre palec. Častou nevýhodou je až príliš veľa miesta pre zvyšok chodidla a mnoho krát ani strihovo vôbec nesedia.

Spoločnosť Hanwag vyvinula formu a strih špeciálne pre ľudí, ktorí majú problém s halluxom valgus. Cieľom bolo aby si aj  títo ľudia mohli opäť užívať turistiku. Pri päte a v strede chodidla sú tieto topánky identické s normálnou formou. V prednej časti topánky je forma okolo palcového kĺbu priestrannejšia a priestor nad palcom je zvýšený. Tento koncept topánok nazvali Bunion. Obľúbeným vysokohorským modelom sú topánky Hanwag Tatra Bunion GTX a Hanwag Tatra Bunion GTX Lady.

Menší počet švov v mieste palcového kĺbu
Na vnútornej strane topánky Hanwag Tatra Bunion nie sú žiadne švy, čo zamedzuje tlaku alebo odieraniu v citlivej oblasti palcového kĺbu.

Vyšší priestor nad palcami
Pri problémoch s halluxom je veľký palec často vychýlený dovnútra. To môže tiež ovplyvniť ostatné prsty. Aby sme im poskytli viac miesta, navrhli sme nad palcami vyšší priestor.

Strih topánky

Topánky Hanwag Tatra Bunion GTX strihovo vychádzajú z obľúbeného modelu Hanwag Tatra GTX. Topánka sa vyrába v dámskom aj v pánskom prevedení. Topánky sú vyrábané v Európe.

Hanwag Tatra Bunion

 

Ďalšie zaujímavé články

História značky Hanwag

Ideálne topánka na ľahké nenáročné túry Hanwag Canyon Wide GTX

Starostlivosť o nohy

Otlaky a odreniny ako sa im vyhýbať

Ako si vybrať správnu turistickú obuv

Zostante v spojení
INVERSE | enjoy in peace

SLEDUJTE NÁS na sociálnych sieťach

Zobraziť plnú verziu webu