Trekland logo
rada
Pridaj sa k nám
Trekland
NÁKUPNÝ KOŠÍK 0 položky 0 €

Detský zrak a slnečné žiarenie

Pridal: user admin | datum 12. 7. 2017 | oko 312

detské okuliare Julbo

Detský zrak a slnečné žiarenie

Počas leta je UV (ultrafialové) žiarenie omnoho intenzívnejšie ako po zvyšok roka. Preto je potrebné chrániť zrak vašich detí.

Deti sú neustále v pohybe, trávia veľa času v prírode, hrajú sa, naháňajú, šantia sa. Tým pádom sú viac vystavené slnečnému žiareniu ako dospelí. Aj preto Julbo vyrába slnečné okuliare špeciálne pre deti. Oproti dospelým potrebujú iný druh ochrany a samozrejme tiež iný tvar rámikov.

Malé, citlivé oči

Detské oči, na rozdiel od dospelých, nie sú prirodzene chránené pred slnkom. Pred tým ako dieťa dovŕši 1. rok sú jeho šošovky priehľadné. To znamená, že 90% UVA a 50% UVB žiarenia prejde až do sietnice. Až do 25. roku života je UV žiarenie čiastočne absorbované šošovkou a rohovkou. Navyše deti ešte nemajú vyvinutý reflex žmúriť keď ich oslepuje ostré svetlo. Poškodenie zraku u takto malých detí sa neskôr môže prejaviť v dospelosti.

Aké sú dlhodobé riziká pri poškodení zraku od slnka?

Nadmerné vystavenie slnku môže spôsobiť popáleniny, predčasné starnutie a iné ochorenia očí, ako  je napríklad keratitída - zápal rohovky a šedý zákal, ktorý sa vyvíja, keď sa stav rohovky a šošovky zhoršuje. Časom sa zväčšuje riziko vývoja makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom (AMD).

Julbo patrí medzi priekopníkov čo sa týka ochrany detských očí. Zamestnáva tím optikov a lekárov, ktorí spravili všetko preto aby vynašli produkt, ktorý ochráni detský zrak.

Čo sa týka okuliarov, deti majú iné nároky ako dospelý. Pohybujú sa rýchlejšie, narážajú do vecí a takisto majú inú tvár ako dospelí (napr. deti do 6 rokov majú plochejšie nosy). Tieto potreby sa časom zmenia.

Rámik musí byť:

  • dostatočne veľký na to aby zabránil svetlu prenikať zo strán
  • k dispozícií vo viacerých veľkostiach, aby perfektne sadol na tvár
  • prispôsobiteľným pre menšie nosy

Odhaľte naše riešenia

Šošovky musia odfiltrovať 100% UV žiarenia podľa normy EN1836. Naše detské slnečné okuliare sa vyrábajú so sklom Spectron 4 a Spectron 3.

Julbo sklá detských okuliarov

Samozrejme, slnečné okuliare ochránia zrak jedine keď sa používajú! :) .

Detské modely okuliarov Julbo

Julbo Looping I detské slnečné okuliare Julbo Looping II detské slnečné okuliare Julbo Looping III detské slnečné okuliare
Julbo Looping I  Julbo Looping II Julbo Looping III
Julbo Loop detské slnečné okuliare http://www.trekland.sk/vyhladavanie&q=looping%203 Julbo Lily detské okuliare
Julbo Loop  Julbo Puzzle  Julbo Lily 
Julbo Luky detské slnečné okuliare Julbo Solan detské slnečné okuliare Julbo Turn detské slnečné okuliare
Julbo Luky  Julbo Solan Julbo Turn
Zostante v spojení
INVERSE | enjoy in peace

SLEDUJTE NÁS na sociálnych sieťach

Zobraziť plnú verziu webu