preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Doprava

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

10 Tree - zasaďte svojich 10 stromov

TREK NEWS

10 Tree - zasaďte svojich 10 stromov

11. apríl 2019

Značka 10 Tree pochádza z Kanady a venuje sa výrobe oblečenia a doplnkov z environmentálne udržateľných materiálov. Okrem toho kladie dôraz na ekologickejší proces výroby, na zlepšenie podmienok v odevnom priemysle ale aj na zrevitalizovanie životného prostredia. Cieľom 10 Tree je byť naj ekologickejšou značkou na svete a v rámci toho do roku 2030 plánuje vysadiť 1 miliardu stromov.

Pre 10 Tree je výroba jednou z kľúčových oblastí, v ktorej sa snažia o dosiahnutie sociálnej spravodlivosti a o environmentálnu udržateľnosť. 10 Tree spolupracuje iba so sociálne a environmentálne zodpovednými továrňami. Musia mať certifikát WRAP ,súhlasiť s každoročnými neohlásenými auditmi a s dodržiavaním nášho etického kódexu. Tiež sa zaviazali k spravodlivým pracovným časom, k absolútne žiadnej detskej práci, k spravodlivému finančnému vyrovnaniu na základe lokálneho práva, k bezpečnému a zdravému pracovnému priestoru a k dodržiavaniu postupov šetrných k životnému prostrediu. Tým, že 10 Tree pracuje so spoločnosťami, ktoré získavajú produkty z miestnych regiónov znížili svoju environmentálnu stopu o 15%.

Zrevitalizovanie životného prostredia uskutočňuje pomocou výsadby stromov, od čoho sa odvíja už samotný názov značky. 10 Tree = 10 vysadených stromov za každý zakúpený produkt. Každý produkt obsahuje číslo pomocou, ktorého si môžete vystopovať 10 stromov, ktoré ste pomohli zasadiť, a ktoré pomáhajú ľuďom v rôznych kútoch sveta. Momentálne 10 Tree vysádza stromy v 7 krajinách a to na Madagaskare, Haiti, v Nepále, Kambodži, Senegale, Kanade a v USA. Vždy ide o lokálne druhy stromov, ktoré majú obrovský dosah na životné prostredie aj pre ľudí. K dnešnému dňu sa podarilo 10 Tree vysadiť zatiaľ 25 791 640 stromov.

Zakúpením produktu od 10 Tree zabezpečíte výsadbu nielen 10 stromov, ale aj svoju podporu k rozvoju udržateľnej módy a zlepšovaniu sociálnych podmienok v odevnom priemysle.

Kompletný sortiment značky 10 Tree.

Ohodnoť článok
26 20
Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Bridgedale FUSION TECH

Bridgedale FUSION TECH

Aero, Aerolite, Aerospeed - akčná rada okuliarov Julbo

Aero, Aerolite, Aerospeed - akčná rada okuliarov Julbo

História a filozofia značky Fjällräven

História a filozofia značky Fjällräven

Vybavenie nielen pre dospelých.

Vybavenie nielen pre dospelých.

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:

Ušetríte:
0.00 €