preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

Millet Lafuma Fjallraven
Care Plus® Water Filter

Care Plus® Water Filter

Care Plus® Water Filter návod na použitie

Vodný filter Care Plus® je nástroj na čistenie vody. Slúži na zbavovanie sa vody organických nečistôt ako sú baktérie, riasy a iné mikroorganizmy. Taktiež zbavuje vodu blata a iných drobných častíc. S filtrom nemusíte vôbec čakať, kým sa voda prečistí, jednoducho ho namontujete na fľašu, alebo sa zohnete k potoku a pijete priamo cez neho.

Filter vás môže zachrániť pred dehydratáciou v oblastiach s obmedzeným množstvom pitnej vody. Dehydratácia je nebezpečná, spôsobuje prehrievanie tela a znižuje prekrvenie orgánov, svalov, obličiek, tráviaceho systému a mozgu. Ignorovanie príznakov dehydratácie môže viesť k šoku, kóme, alebo dokonca smrti.

Balenie Care Plus® Water Filter obsahuje

 1. Filtračný aparát so zabudovaným náustkom
 2. Krycí obal
 3. Vrecko na vodu (objem 1l)

Špecifikácia

 • Dutý filter z mikrovlákna (priemer pórov 0,1 mikrónu)
 • Filtruje 99,99999 % existujúcich baktérií (E.coli)
 • Filtruje 99,9 % existujúcich parazitov a prvokov (Giardia Iambilia a Cryptosporidium)
 • Filtruje mikroplasty
 • Rýchlosť toku:
  • 1 l/min bez tlaku
  • 1,7 l/min so stlačením PET flaše
 • Kapacita: 3500 l (závisí od kvality vody a údržby filtra)
 • Váha: 75 g
 • Rozmery: 4,5 x 15 cm
 • Materiál: ABS (bez BPA, vo vysokej kvalite na potravinárske účely)
 • Tepelný rozsah: 0-55oC počas používania, čistenia a uskladnenia (vzťahuje sa na celý filter, vrátane vrecka na vodu)
 • Kompaktný: Zmestí sa do dlane.
 • Jednoduchá údržba: Stačí vybrať filter z krycieho obalu a prepláchnuť čistou vodou.
 • 3 spôsoby použitia:
  • Pomocou náustku, priamo z vodného zdroja.
  • Z pribaleného vrecka na vodu.
  • Použitím PET fľaše.

Ako filter funguje

Filtrovacia časť so zabudovaným náustkom obsahuje zhluk rúriek z mikrovlákna. Tieto duté mikrorúrky čistia vodu a tiež sa používajú na medicínsku dialýzu. Mikrorúrky majú na svojich stenách otvory s priemerom 0,1-mikrónu. Baktérie, prvoky a parazity majú rozmer ≥ 0,2 mikrometra a preto nie je možné, aby sa cez steny filtra dostali. To isté platí aj o mikroplastoch, ktoré sú tiež väčšie ako 0,1-mikrónu. Cez filter sa nedostanú ani potenciálne rizikové patogény ako E.Coli, Giardia, Cholera.

Čistá, prefiltrovaná voda pretečie cez rúrky priamo do vašich úst.

Filter nedokáže zabezpečiť úplné odfiltrovanie vírusov, keďže mnoho z nich je menších ako 0,1-mikrónu. Pachy, ťažké kovy a iné chemické, alebo rádioaktívne kontaminované látky je tiež možné odfiltrovať iba čiastočne. Filter sa nedá použiť na čistenie slanej vody.

Čistenie vody od baktérií a prvokov pomocou filtra Care Plus® je vedecky testované a schválené inštitúciou Centre of Expertise Water Technology (CEW) v Holandsku.

Ako sa používa:

Filter je možné použiť troma rozličnými spôsobmi:

Konfigurácia 1.

Filtračný element naskrutkujte do krycieho obalu. Stranu z náustkom vložte do úst a druhú stranu priamo do vodného zdroja. Dajte pozor, aby sa náustok nenamočil v kontaminovanej vode. Ak sa náustok namočil, pred použitím ho poriadne utrite.

Konfigurácia 2.

Filtračný element naskrutkujte do krycieho obalu. Do plastové vrecka (1L) naberte znečistenú vodu. Vrecko so znečistenou vodou naskrutkujte na krycí obal. Pite pomocou náustka, alebo  prelejte prefiltrovanú vodu cez náustok do čistej nádoby. Ak chcete urýchliť tok, stlačte plastové vrecko.

Konfigurácia 3.

Filtračný element naskrutkujte do krycieho obalu. Krycí obal naskrutkujte na štandardnú PET fľašu so znečistenou vodou. Môžete piť priamo cez náustok, alebo prelejte prefiltrovanú vodu cez náustok do čistej nádoby.

Starostlivosť:

Ako mám čistiť vodný filter po každom použití?

Vodný filter by ste mali čistiť po každom použití. Odskrutkujte filtračný aparát od krycieho obalu a prepláchnite ho čistou vodou. Nikdy sa nedotýkajte mikrorúrok prstom ani žiadnym nástrojom, pretože by ste ich mohli poškodiť. Poriadne umyte náustok, jeho uzáver aj krycí obal.

Pred odložením nechajte uschnúť na vzduchu, skladujte na suchom a tmavom mieste.

Ako mám udržiavať a skladovať filter?

Pred dlhodobým uskladnením filtra odporúčame sterilizovať všetky jeho časti. Nakvapkajte dezinfekčný prípravok Care Plus® Hadex (4 kvapky) do 1L čistej vody. Najskôr prefiltrujte vodu cez filter a potom v nej nechajte filter namočený 30 minút. Po uplynutí tejto doby ešte raz nechajte vodu pretiecť cez filter a rozobraté časti filtra nechajte uschnúť na vzduchu. Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Nesprávne čistenie a uskladnenie vodného filtra môže skrátiť jeho životnosť, alebo bezpečnosť používania.

Ako zistím, či je môj vodný filter pokazený?

Keď si všimnete, že prefiltrovaná voda je zrazu veľmi zamútená, je pravdepodobné, že váš filter bol poškodený, kvôli nesprávnemu používaniu. Ak sa mikrorúrky narušia, filter sa nedá opraviť a už by ste ho viac nemali používať. Dávajte pozor, aby vám nespadol, obzvlášť na tvrdý povrch.

Ako môžem zabezpečiť, čo najdlhšiu životnosť filtra?

Plastové vrecko na vodu sa dá veľmi kompaktne zrolovať, ale nemali by ste ho žmýkať. Čistite všetky časti filtra často a poriadne.

Tipy & triky

 • Ak chcete zneškodniť všetky vírusy vo vode, odporúčame použiť chemický dezinfekčný prostriedok, kvapky Care Plus® Hadex. Najprv prefiltrujte znečistenú vodu cez filter a potom do nej pridajte správne množstvo čistiacich kvapiek. (pre presné dávkovanie si pozrite príbalový leták Care Plus® Hadex).
 • Zneškodniť vírusy môžete aj prevarením vyfiltrovanej vody.
 • Pitie znečistenej vody vám môže spôsobiť vážne ťažkosti ako zvracanie, hnačku a následne stratu tekutín a dehydratáciu. Len pitie čistej vody však nestačí na to, aby ste telu dodali potrebné stratené elektrolyty. V prípade ťažkej fyzickej námahy, extrémne horúcich dní, alebo dehydratácie spôsobenej chorobou odporúčame použiť aj rehydratačný nápoj Care Plus® ORS (Oral Rehydratation Salt).

Riziko ochorenia z vody narastá:

 • ak je voda zablatená
 • ak je voda stojatá, alebo tečie pomaly
 • ak je voda plytká a teplá (čím hlbšia voda, tým lepšia kvalita)
 • ak sa v oblasti sprevádzkuje intenzívne poľnohospodárstvo
 • ak ste pod vegetačnou hranicou (vo vysokých nadmorských výškach voda tečie priamo z prameňa a je v nej menej mikróbov a baktérií)
Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Alpenverein

Alpenverein

TREK NEWS
Rozrástli sme sa. Nový Trekland v Hlohovci

Rozrástli sme sa. Nový Trekland v Hlohovci

TREK NEWS
Oddnes je parkovné na nás

Oddnes je parkovné na nás

TREK NEWS
Hanwag súťaž

Hanwag súťaž

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:
Ušetríte:
0.00 €