preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

Millet Lafuma Fjallraven
Trekland UPCYCLING - Dajte nový život starému outdoor vybaveniu

Trekland UPCYCLING - Dajte nový život starému outdoor vybaveniu

Trekland UPCYCLING - Dajte nový život starému outdoor vybaveniu

Ak máte doma nepremokavú bundu s Gore-Tex alebo inou mebránou, ktorá už má časy svojej najväčšej slávy za sebou a neviete, čo s ňou máme pre vás riešenie. Prineste ju k nám a my jej dáme nový život.

Predstavujeme vám náš nový projekt TREKLAND UPCYLING, ktorého cieľom je zužitkovať staršie syntetické textílie a vrátiť ich do obehu v podobe nového produktu, ktorý môže slúžiť ďalej.

Čo spraviť so starou outdoor výbavou

U nás v Treklande predávame značky, za ktorými si stojíme. Veríme, že za kvalitnú GTX bundu, batoh či topánky, ktoré vám vydržia niekoľko rokov sa oplatí priplatiť. Ak sa vám niečo poškodí - napríklad pracka na batohu, natrhne sa vám bunda, odlepí podrážka na topánke alebo sa pokazí zips, nie je nutné hneď sa obzerať po novej veci. Môžete ju priniesť k nám do predajne a v rámci pozáručného servisu sa o vašu výbavu radi postaráme. Takto je možné život produktov vždy o niečo predĺžiť.

Jedného dňa však vaša nepremokavá bunda naozaj doslúži, lebo predsa len každý materiál má svoju životnosť a aj podlepené či zvarené švy sa po dlhodobom používaní a praní raz začnú odlepovať. Nepremokavá bunda postupne stráca svoje vlastnosti a aj keď ju ešte stále môžete doraziť na bajku v zablatenom traily, je zrejme čas na výmenu.

Čo však spraviť s tou starou bundou? Ak nie ste zberateľ a radšej sa nepotrebných vecí zbavujete, ako ich skladujete, prineste ju k nám. Namiesto toho, aby zaberala miesto vo vašej skrini, dáme jej nový život.

Ako celý proces funguje?

1) Prinesiete k nám do predajne vašu starú nepremokavú bundu, ktorá už neslúži dostatočne a neudrží vás 100% v suchu ako voľakedy, alebo jednoducho preto, že by ste ju už chceli vymeniť za novú a tú starú po vás nemá kto zdediť. Nezabudnite, že bunda musí byť čistá a nezapáchať. Primerané poškodenia, natrhnutia materiálu či pokazený zips sú v poriadku. V prípade extrémne zlého stavu bundy ju náš predajca nemusí prevziať.

2) My vám dáme poukaz na 20% zľavu na nákup novej bundy, alebo iného outdoor vybavenia z Treklandu, ktoré potrebujete. Ak v danej chvíli nič nepotrebujete, môžete zľavu využiť aj neskôr pretože poukaz je platný až 3 mesiace.

3) Vašu bundu pošleme do chránenej dielne Dom Svitania v Jakubove, kde pracujú ľudia s mentálnym postihnutím. Tam ju rozoberú na jednotlivé súčiastky – vystrihnú čo najväčšie plochy látky, odpárajú zipsy a odstránia ostatné gumičky, suché zipsy a iné funkčné časti.

4) Krajčírky následne ušijú nový produkt podľa modelu, ktorý sme spoločne nadizajnovali. Na jeho výrobu použijú nielen látku, ale aj funkčné zipsy, v prípade, že sú v dobrom stave. Iné časti ako popruhy a pracky, ktoré treba na vytvorenie nového produktu sme od výrobcov odkúpili ako zostatkový materiál, ktorý už je vyradený z výroby pretože to sú posledné desiatky kusov. Sú však nepoužité a plne funkčné.

5) V našich predajniach, alebo na e-shope za pár týždňov nájdete nový produkt z vašej starej bundy, ktorý je pripravený slúžiť ďalšiemu majiteľovi.

Celý proces je veľmi transparentný, ľudia pracujúci v chránenej dielni dostávajú za svoju prácu férovú plácu a my sme radi, že môžeme aspoň malou troškou prispieť k ich ľahšiemu začleneniu sa do bežného života a komunity. Sme si vedomí, že pri množstve oblečenia, ktoré je denne na našej planéte vyprodukované je táto naša iniciatíva len kvapkou v mori, ale my veríme, že aj malé zmeny majú veľký dopad.

3 dôvody, prečo sa to platí:

 • Získate zľavu 20% na nákup novej bundy, alebo iného outdoor vybavenia z Treklandu, ktoré práve potrebujete
 • Darujete zmysluplnú pomoc ľudom s mentálnym postihnutím z chránenej dielne Dom Svitania v Jakubove, ktorí vašu starú bundu spracujú a ušijú z nej nový produkt
 • Budete mať dobrý pocit, že vaša bunda neskončila v koši, ale bude v novej forme slúžiť niekomu ďalej

Darovaním pre vás nepotrebných materiálov a kúpou našich produktov sa ako spotrebiteľ môžete stať súčasťou procesu upcyclingu. Spolu tak pomôžeme nášmu životnému prostrediu a využijeme materiály, ktoré by inak na desiatky rokov skončili niekde na skládke.

Aké produkty k nám môžete priniesť?

Nepremokavú bundu s GTX, alebo inou membránou. Bunda nemusí byť kupovaná v Treklande, ale musí to byť outdoorová značka (čiže nie HM, Zara, Tchibo...).

 • Prijateľné vady
  • pokazené zipsy
  • odliepajúce sa švy
  • diera/lokálne natrhnutie materiálu
  • bunda, ktorá stratila vodeodolné vlastnosti
  • bežné opotrebovanie látky
 • Neprijateľné vady
  • zápach
  • veľmi stará/spraná bunda hraničiaca so sieťovinou
  • viditeľne poškodená látka na veľkej ploche

Podmienky akcie

Počet zľavových poukazov na človeka je obmedzený. Zľavu 20% vám môžeme vydať maximálne raz za 3 mesiace.

V prípade, že prinesiete viac búnd, ktoré chcete venovať na tento účel, bez problémov ich u nás môžete nechať, avšak bez nároku na ďalšiu zľavu.

Zľava 20% sa nesčítava s inými zľavami a akciami.

Recycling alebo upcycyling?

Viete, aký je medzi týmito dvoma slovami rozdiel? „Upcycling“ čiže opätovné použitie zachováva hlavné zložky tkaniny a častí produktu, zatiaľ čo „recyklácia“ v praxi znamená chemické rozloženie a opätovné spracovanie. Nájsť nové využitie syntetickým textíliam je nízkouhlíkové riešenie, ako ich udržať v ekonomickom systéme bez potreby spaľovania, alebo chemickej úpravy, akou je aj recyklácia. Predĺžením života produktu/materiálu tým, že mu dáme nový úžitok teda oddialime proces recyklácie. Recyklovať produkty je určite dobré, ale upcyclovať je pre naše životné prostredie ešte o krok lepšie.

O chránenej dielni

Pre spoluprácu na tomto projekte sme oslovili viacero chránených dielní a naším hlavným kritériom bolo, aby názov „chránená dielňa“ nebol len papierovo, ale svojimi aktivitami skutočne plnili poslanie pomáhať zdravotne znevýhodneným ľudom. Chránená dielňa Dom Svitania Jakubov je presne takýmto miestom o čom sme sa presvedčili na vlastné oči aj uši. V prispôsobenom prostredí chránenej dielne získavajú ľudia s mentálnym postihnutím základné pracovné návyky. Zriaďovatelia im poskytujú zamestnanie aj pravidelnú mzdu, ktorá je pre túto zraniteľnú skupinu obyvateľstva často doslova život zachraňujúca. Okrem toho dostávajú potrebnú podporu a pomoc pri raste k sebestačnosti a začleňovania sa do komunity.

 

Tu nájdete prvé produkty z kolekcie Trekland UPCYCLING.

Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Spacáky Mountain Equipment

Spacáky Mountain Equipment

Nové Trekland cyklo dresy 2023

Nové Trekland cyklo dresy 2023

Kráčajte s ľahkosťou v topánkach Saola

Kráčajte s ľahkosťou v topánkach Saola

TREK NEWS
Súťaž Millet Steep Camp o lyžovačku v Cervinii

Súťaž Millet Steep Camp o lyžovačku v Cervinii

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:
Ušetríte:
0.00 €